کمی تفکر

[ad_1]

حمله ی همه جانبه ی اجتماعی فرهنگی


شایدحرفی که میخواهم بزنم از نظر بعضی ها درست نباشد ولی پس از اتمام قدری تامل و فکر میتواند مسیرمان را عوض کند .


همه میدانیم که بعضی از کشورها تمام توان خود را گذاشته اند که ایران و ایرانی را به زانو در بیاورند . اگر کمی به اخبار روز دقت کنیم به مسئله پی میبریم. به طور مثال تحریم ها و یا برجام و فردا هم یه مسئله ی دیگر.ولی تا به این سوال را از خودتان پرسیده اید که آیا تمام توان آنها این است؟ خیر اینگونه نیست . اگر کمی حوصله کنید و این مطلب را تا آخر بخوانید متوجه ی بعضی مسائل میشوید . یکی از بزرگترین پیروزی های ایران انقلاب اسلامی و پیروزی در ۸ سال دفاع مقدس بوده است .


عامل این پیروزی ها چه بوده اند ؟ وحدت مردم – اعتقاد به خدا – وجود رهبر کامل . این سه مکمل یکدیگرند یعنی هیچ کدام به تنهایی نتایج خوبی به دنبال نخواهد داشت مثلا اگر مردم وحدت داشته باشند و به خدا هم اعتقاد داشته باشند در طی مسیر به دلیل نبود یک جلودار (رهبر) بین مردم نفاق به وجود می آید .


به نظر شما در جامعه ی امروز ایران وضعیت این سه در چه حالیست . آیا مثل سابق بین مردم اعتبار دارند ؟ پاسخ منفی است .


حال وضعیت اینها را در شرایط کنونی بررسی میکنیم :
۱-اعتقاد به خدا : میتوانید با یک گذر ساده در خیابان ها و محل زندگی خودتان درستی حرف من را مشاهده کنید . به طور مثال وضعیت حجاب آیا به گونه ایست که در دین آمده و یا مسائل دینی مثل نماز و روزه و … به درستی انجام میشود یا اصلا برخی از جوانان امروزی که تعداد کمی هم نیستند مورد توجه قرار میگیرد ؟
۲-اعتماد به رهبری و مسئولین :دیگر این مسئله بین بعضی از مردم جا افتاده که هر چی مشکل در مملکت است تقصیر مسئولین و حتی رهبریست ولی باید واقع بین باشیم . همه میدانیم که مسائلی مانند اختلاس و کلاهبرداری ها و یا مشکلی به اصطلاح پارتی بازی بیش از پیش رواج یافته و کسانی هم در این مسئله از جمله برخی از کارمندان و یا … دست دارند ولی منبع اکثر این مشکلات خود ما هستیم مثلا در کلاهبرداری ها اگر ما سادگی نکنیم و بهراحتی تمام دار و ندارمان به فردی که نازه با او آشنا شده ایم نسپاریم هیچ وقت هیچ کس و در هیچ شرایطی نمیتواند کلاهبرداری کند . در مورد پارتی بازی ها واقعا چند نفر از ما وقتی یک کار کار اداری یا مشکل مالی و بانکی داریم و اتفاقا در آن جا آشنایی هم داریم قبول میکند که روال اصلی و قانونی را طی کند و در نوبت باشد در عوض اینکه میتواند به راحتی کار خود را در طی ۵ دقیقه انجام دهد ؟ در صورتی که اگر شخص دیگری چنین حرکتی را انجام دهدبشیار شاکی میشویم و حداقل یه جر و بحث میکنیم . پس تا وقتی که خودمان درست نشده ایم نباید توقع این را داشته باشیم که تمام مشکلات خیلی زود حل شود و یا به جای اینکه به فکر درست کردن خودمان باشم فقط یادگرفته ایم که تقصیرات را بیاندازیم گردن دیگران و یا اینکه به یک سری مسائل و حرف هایی که دلیل و مدرک موجهی برای اثبات آن وجود داشته باشد خیلی راحت قبول میکنیم و حتی به دیگران هم میگوییم.
۳-وحدت و رابطه بین مردم :متاسفانه این مورد نیز وضعیت خوبی ندارد . مثلا رابطه ی خواهر برادری ها که روز به روز و رفته رفته بدتر میشود و یا برخورد مردم هنگام حوادث شهری مثل تصادفات که در اکثر مواقع به دعوا و درگیری سر مسائل کوچک رخ میدهد. مثال دیگر بی تفاوتی های اجتماعی است به طور مثال وقتی در محله ای غریب و خلوت میبینیکه دو نفر با چاقو از شخصی زورگیری میکنند واقعا چند نفر از ما به کمک او میرویم و چند نفر از ترس اینکه مبادا به ما هم آسیبی برسد گوشه ای می ایستیم و یا از آنجا دور میشویم و … .
مهم نیست که ما از کدام شهر هستیم و یا چه شغلی داریم مسئله ی اصلی این است که ما ایرینی هستیم و باید از ایران حمایت کنیم چون خود ما ایران هستیم.


امیر صفری

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *